Kediler Neden Dizüstü Bilgisayarlara Oturur?


Ah evet, asırlık soru: kediler neden dizüstü bilgisayarları sever? (Tamam, belki sadece 90'lara kadar gider, ama ikilem hala devam ediyor.) Taşınabilir bilgisayarlarımızı böylesine bir kedi mıknatısı yapan nedir? 

Kediniz Dizüstü Bilgisayarınızı Neden Seviyor?


Tüylü arkadaşınız klavye ile oynaması söz konusu olduğunda, genellikle bu sevimli bir şekilde başlar.alışkanlık olur, ancak hızlı bir şekilde bir sıkıntı olarak büyüyebilir. Gerçek şu ki, genellikle üç nedenden biriyle yolumuza çıkıyorlar:

Sıcaklık

Hepimiz biliyoruz ki bir kedinin en sevdiği yer sıcak ve rahat olan yerdir. Dizüstü bilgisayarlar ısı üretir, bu nedenle kedinizin yanında sarılmaya meyilli olması şaşırtıcı değildir! Bir bilgisayar için gereken sıcaklığı ve tüyleri alamadığınızı bilsek de, uyumak isteyen bir kedinin neden böyle olduğunu anlamak çok kolay!

Dikkat

İlgi odağı olmak söz konusu olduğunda, kediler bunu çok iyi başarır. Bu nedenle, özellikle yeni evden çalışma dünyamızda, kedinize dokuzdan beşe olan sevginizin nesnesine çekileceği mantıklıdır. Bütün gün ona bakıyorsanız, tüm işaretler kedinizin sevginizi aramak için gemiye atladığını gösterir ve hakeder.

Yükseklik

Kediler yüksekleri ve meydan okumayı severler. Atlamak için en iyi yer gibi görünen bir masada çalışıyorsanız, kedinizin onu aramaya neden bu kadar eğilimli olduğunu açıklayabilir. Rahatsız edici? Evet ama en azından biraz egzersiz yapıyorlar!

Kedinizi Dizüstü Bilgisayarınızdan Nasıl Uzak Tutarsınız

  • Onları eğlendirin. Aradıkları şey ilgiyse, iş günü boyunca bazı oyuncakları etrafa atmayı veya “oyun molaları” vermeyi deneyin. Sevginize ve şefkatinize olan ihtiyaçları bir kez karşılandığında, kesinlikle oradan uzak duracaklar. 
  • Onlara uyumaları için sıcak bir yer sunun. Kediler bilgisayarınızın başına geçtiklerinde genellikle sıcaklık aradıkları için, çalışma alanınızın yakınında onlara ısıtmalı bir yatak veya güneşte bir yer vermek, yalnız başına mutlu bir şekilde şekerleme yapmalarına yardımcı olabilir. 
  • Kötü davranışları teşvik etmeyin. Dizüstü bilgisayarınızda hak iddia eden bir kediyi okşamak ve kucaklamak, yalnızca kötü davranışları teşvik eder. Sevimli olduklarını biliyoruz, ancak onlara aradıkları ilgiyi vermeyin - bu yalnızca sorunu devam ettirecektir.
  • İyi davranışı ödüllendirin. Kediniz olması gereken yere yattığında, onu birdavranmak! Hiçbir şey onları masanızdan uzak durmaya, lezzetli bir yemekten daha etkili bir şekilde ikna edemez.ödül.
  • Alternatifler sunun. Yüksekler, kürklü bebeklerimize her zaman çekici gelecektir, bu yüzden onlara zıplayabilecekleri başka yerler sağlayarak dizüstü bilgisayarınızdan mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlayın. Yükseklik ihtiyaçlarını karşılayan oyun yerleri sunmak, onları masanızdan uzak tutacaktır.


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu