Bir Kedinin Mutfak Tezgahına Atlamasını Nasıl Durdurursunuz?


Bazı kedi severler, kedilerinin mutfak tezgahında dinlenmesine izin verse de, kedi yavruları için iyi bir yer değildir. Artık temizlik kimyasalları ve sıcak ocak üstleri kediler için tehlikeli olabilir ve dökülen tüyleri,tırnakları yemek pişirme alanı için sağlıklı değildir. Korkusuz kedinizi tezgahtan nasıl çıkaracağınızı mı merak ediyorsunuz? Okumaya devam et!

Kediler Neden Tezgaha Zıplar?

Kediler doğal olarak tırmanmak için yaratılmıştır ve yüksekliği severler. Ağaçlarda yukarı çekmelerini sağlayan pençeleri ve arka bacaklarında vücutlarını uzatmalarını sağlayan büyük kasları vardır. Vahşi, kediler kuşları yakalamak ve kemirgenlerin üzerine atlamak için yüksek noktalara tünerler.

Havalı kediniz, yükseklikleri sevdiği ve mutfaktaki her şeyi merak ettiği için tezgahın üzerine tırmanabilir. Susamışlarsa, akan musluğunuza çekilebilirler. Ve tabii ki, muhtemelen yemeğin kendisiyle ilgileniyorlar - tavuk, balık ve diğer lezzetlerin çekici aromaları kesinlikle meraklarını artıracak.

Bir Kedinin Tezgaha Atlamasını Nasıl Durdurursunuz?

Kedinizin tezgahın üzerine çıkmasını engellemek deneme yanılma gerektirebilir. İşte kedinizde mükemmel şekilde çalışabilecek fikirler.

  • Tezgahınızın kenarına çift taraflı bant yerleştirin. Kediler patilerinde yapışkan bant hissetmekten hoşlanmazlar, bu nedenle bir süre sonra tezgaha atlamayı bırakabilirler. 
  • Tezgahınızın üzerinde buruşuk alüminyum folyo bırakın. Kediler folyo hissini sevmemekle kalmaz, aynı zamanda çıkardığı sesten de hoşlanmazlar.
  • Tezgahınızı temizleyin. Kedinizin üzerinde herhangi bir şey aramaması için tezgahınızdaki kırıntıları veya döküntüleri temizleyin!

Tezgah Üstlerine Tırmanmaması İçin Alternatifler

  • Tırmanma ağaçları ve kedi kuleleri kurun. Monte edilmiş duvar rafları aynı zamanda harika kedi mekanlarıdır.
  • Kedinizin su kaynağını değiştirin. Kediniz soğuk su istiyorsa, su kabını yeniden doldurun veya evde bir kedi su çeşmesi yaptırabilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu