Bir Kedi Nasıl Yıkanır?


Buna bir itirafla başlayayım. Kendi kedilerimden hiçbirini hiç bir zaman yıkamadım!

Zaten kediler kendilerini temiz tutma konusunda gerçekten harikadır. Kedinizi gerçekten yıkayacak geçerli bir nedeniniz yok ise yıkamayın. Sadece kedinizde mantar varsa yada enfeksiyon kapmışsa , ishalse yıkayabilirsiniz.


Aşağıda sizin ve kediniz için daha keyifli hale getirme adımlarını özetledim.

  1. Kedinizi yıkamak için iyi bir nedeniniz olduğundan emin olun! Veteriner hekiminiz tavsiye ettimi? Kediniz kokuyor mu? Belki de kediniz sadece suyu seviyor olabilir.
  2. Konumunuzu seçin. Küvetler ve mutfak lavaboları en kolay olanlardır. Kedinizin kendini güvende ve topraklanmış hissetmesine yardımcı olmak için kaymaz bir paspasınız olduğundan emin olun. Porselen ve paslanmaz çelik yüzeyler ıslakken kediniz için gerçekten güvensiz ve kaygan olabilir.
  3. Malzemelerinizi toplayın. sahip olduğunuzdan emin olunşampuan, havlu ve ihtiyacınız olan diğer her şeyi kedinizi küvete koymadan önce hazırlayın. Mevcutsa başka bir el seti daha harika olurdu.
  4. Kedinizi tamamen ıslatın. Yüzden kaçının ve sadece ılık suda tedavi edilmesi gereken alanı ıslatın. Şampuanı kendi saçınız için yaptığınız gibi köpürtün. Kedinizin kollarınıza tırmanmaya çalışması ihtimaline karşı uzun kollu giysiler giymenizi tavsiye ederim. İlaçlı şampuan veya şampuan kullanıyorsanız, belirtilen süre boyunca ıslanmasına izin verin.
  5. Kedinizi tamamen durulayın ve havluyla kurulayın. Hava soğuksa veya kedinizin uzun tüyleri varsa, kuruyana kadar kedinizi sıcak bir odada tutun. Alan ısıtıcılı banyo kullanmak iyi olur. Saç kurutma makinesini sadece insanlara kullansın kediler değil.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu