4 Yaygın Kedi Davranışı ve AnlamlarıAşağıdakiler, kodu çözülmüş birkaç garip kedi davranışıdır:

  1. Zumlar. Kediniz hiç aniden kuyruğu yanıyormuş gibi oturma odasının etrafında yarışıyor mu? Zoomies, avlanma davranışını taklit eder. Kediniz bir fareyi, tavşanı veya kuşu kovalıyormuş gibi yapıyor. Onları oyuna dahil etmek için harika bir zaman! Bu benimfavori oyuncakBu, bir kuşun uçuş yolunu taklit eder. Bonus puanlar için bunlarla oynadıktan sonra kedinizi şımartın.Miyav ve Zen Kalpleri. Bu, kedinizin avını 'yakalamasına' ve yemek yemesine izin vererek av döngüsünü tamamlar.
  2. Garip şeyler yemek. Bazı kedicikler plastik poşetleri çiğnemeyi, kağıt veya diğer garip nesneleri yemeyi ya da battaniye ve çarşafları emmeyi sever. Kediciklerin bunu neden yaptığını tam olarak bilmiyoruz. Bazı teoriler arasında çok erken sütten kesme, kaygı veya diğer davranışsal nedenler yer alır. Kese kağıdı yiyen bir kedicik beni çok seviyor. Çok erken sütten kesildiğini biliyorum ve o sadece garip bir adam. Kağıt yemek genellikle bir güvenlik tehlikesi oluşturmaz. İpler ve büyük miktarlarda plastik yemek, acil bir veteriner ziyareti olan bağırsak tıkanıklığına neden olabilir.
  1. Evcil hayvan istemek ve sonra ısırmak. Bu davranış kediciklerin kötü bir itibar kazanmasına neden olur. Ancak bunun sorumlusu genellikle insanlardır. İnsanlar ya kaçırdıdavranışsal ipucukedilerinin evcilleştirilmek istemediğini veya kendilerine dokunulmasının bittiğine dair ipucunu kaçırdıklarını. Kedinizin kulak pozisyonuna ve kuyruğuna çok dikkat edin. Kedinizin kulakları aşağıya bakıyorsa veya kuyruğu ileri geri sallanıyorsa, geri çekilin ve ellerinizi yavaşça çekin.
  2. Kutularda oturmak. Çoğu kedi kutuları sever. Genellikle ne kadar küçükse o kadar iyidir. Kendilerini bir kutuya dökebilirlerse mutlu olurlar! Kedinizin rahat bir yatak yerine bir kutuda oturmayı tercih etmesi, doğal içgüdülerinden kaynaklanmaktadır. Küçük saklanma alanları, vahşi kedileri güvende tutarken onlara tehlike ve av aramaları için bir yer sağlar.

Kediler, insanlar tarafından genellikle yanlış anlaşılan harika, sosyal ve sevgi dolu hayvanlardır. Sonsuz saatler süren eğlence ve sevgi sağlarlar.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

İletişim Formu